fbpx
Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  O zlaté rybce

  O zlaté rybce

  Cena vstupenek 180 Kč / 90 Kč

  Kamil Bělohlávek

  Kde jsou ta přání? Voda je vzala! Autorská baladická inscenace vypráví pohádkový příběh o rybce, která výměnou za svobodu dokáže plnit přání, a o pošetilosti těch, kteří neví, co by si tak ještě mohli přát. Příběh, který už staletí děti i dospělé varuje před silou přírodních živlů, k nimž je radno se chovat s úctou. Vždyť voda dokáže obdarovávat i brát. A moře, to je hodně, hodně vody…

  Scénograf a režisér Kamil Bělohlávek pro inscenaci vytvořil působivou minimalistickou výpravu inspirovanou přístavy a rybářskými bárkami, která je schopna bezpočtu proměn a dává vyniknout řezbovaným loutkám Jiřího Bareše.

  Hrají: Petra Cicáková, Pavla Lustyková, Edita Dohnálková Valášek

  Scénář: Tomáš Jarkovský a Kamil Bělohlávek
  Scéna: Kamil Bělohlávek
  Hudba: Marek Bělohlávek
  Dramaturgie: Tomáš Jarkovský
  Kostýmy: Tereza Vašíčková
  Loutky: Jiří Bareš

   

  Premiéra: 16. března 2019

  Délka představení: 45 min

  Vhodné pro žáky MŠ, 1. a 2. třídy ZŠ

  Pro děti od 3 let

  “„Novinka O zlaté rybce, kterou v Draku coby debutant režíroval scénograf Kamil Bělohlávek, je přímočarou, úhlednou a úhledně odvyprávěnou potemnělou námořnickou baladou, kde podvědomě cítíme až v desáté řadě vůni přístavu, bídy a moře. Bělohlávek se spoluautorem, dramaturgem Tomášem Jarkovským, a skladatelem a textařem Markem Bělohlávkem vše točí kolem jednoduchého scénického nápadu s ohromnou průsvitnou polokoulí a čtyřmi stožáry s lany a plachtou. Od kapky vody se úsporně čaruje až k bouři, slaná voda je osudem starému rybáři a jeho ženě – semetrice, jimž veškerý zbídačený úděl vtiskl do každé vrásky řezbářský mistr Jiří Bareš. Ve dřevě ožívají neštěstí, krutost, pošetilost, citová bezbrannost, ale i hloupost, pýcha a lakota.“”

  Petr Mareček, MF DNES

  Novinky

  Všechny novinky