Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  KRLESS koncert

  Koncert kapely Krless pro hosty festivalu KAŠPAR.START

  HRAJÍ Josef Vondráček, Petr Marek, Martin Hrbek, Jan Klíma

  Cena vstupenek v rámci festivalu Kašpar.start 17.10. 50,- / pro návštěvníky představení Romeo a Julie v ten samý den 20,-

  KRLESS je soubor, který interpretuje evropskou hudbu období 13. – 15. století, tj. vrcholného středověku. V hudbě KRLESS uslyšíte ozvěny středověkého duchovna, hospodskou tancovačku i orientální smyslnost a rockový drive současného světa.

  KRLESS hraje jak takzvanou světskou hudbu – písně a skladby hospod a tržišť, studentů a vagantů, dvorských hostin i lidových veselic, tak i originálně upravené skladby a písně duchovního charakteru.

  Repertoár KRLESS nabízí písně a skladby, pocházející z celé Evropy – od orientálních Tureckých přes Itálii, Německo, Francii až po Španělsko a Anglii. Nechybí ani řada písní pocházejících z Čech. Všechny písně zpíváme v původních jazycích a hrajeme na hudební nástroje, z nichž některé jsou více či méně věrné repliky zhotovené podle dochovaných písemností a vyobrazení, některé jsou spíše moderními verzemi původních středověkých nástrojů, přizpůsobenými současným požadavkům na způsob hry a zvukový charakter.

  Základ KRLESS tvoří čtyři zpívající hudebníci, od roku 2005 vystupují KRLESS i v koncertní XXL sestavě, rozšířené o kontrabas a doprovodné vokalistky. Takto rozšířený soubor na velkém pódiu předvádí středověkou koncertní show, kde se v provedení a aranžmá původních středověkých písní a skladeb promítají vlivy současné populární i rockové hudby.

  Novinky

  Všechny novinky