Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  KARLOVO NOVÉ MĚSTO / Divadlo Bořivoj

  Dramaturgie prof.Eva Machková (DAMU- katedra Výchovné dramatiky)

  Délka představení 60 – 70 minut

  Cena vstupenek 20 Kč

  PRO DĚTI OD 8 LET

   

   

  Živým zážitkem z divadla  získávají diváci vhled do výrazné historie Prahy. Obsahem  je uvědomit si uspořádání Nového města pražského a pochopit historický vývoj, který ovlivnil podobu Prahy funkčně na pět století. Nedílnou součástí je i postava Karla IV. a setkání s jeho osobností. Setkáte se tu také s příběhem pekařské rodiny, kterou tyto okolnosti zasáhnou..

  Jde o specifickém divadelní  představení formou participačního divadla. Kromě herců, kteří představení hrají je tu příležitost i pro diváky. Ti se účastní přímou aktivitou (dílna řemeslná, setkání s mapou, nebo přispění svým názorem). Využíváme též projekce – mapy, fotografie. Důležitým faktem je též zážitek, že historie nemusí být nuda!

  Hrají a vytvořili

  MgA. Mirka Vydrová

  Mgr. Martin Falář vystudoval historii na Filozofické fakultě univerzity Karlovy. posledních deset let se aktivně věnuje divadlu, zejména moderním divadelním směrům a autorské tvorbě, ale hrál i v brněnském divadle Husa na provázku. Od roku 2011 vystupuje v pražských nemocnicích jako zdravotní klaun ve stejnojmenné organizaci. Ve volném čase cvičí jógu.

  MgA. Hana Hüblová je herečkou „na volné noze“. Vystudovala JAMU – obor činoherní herectví (2000). V současné době se věnuje práci s dětmi, moderování, vede divadelní semináře a spolupracuje s o.p.s. ZDRAVOTNÍ KLAUN, kde jako Sestra Julča Fáčová, navštěvuje nemocné děti a geriatrie. Mimo jiné si vyzkoušela i černé divadlo, zajímá se o drama-terapii, pohybové divadlo, loutkoherectví a podílí se na nejrůznějších autorských divadelních projektech.

  MgA. Richard Fiala herec, klaun, hudebník a performer. Vystudoval DAMU v Praze, obor herectví alternativního a loutkového divadla. V současné době působí jako herec v Dejvickém divadle, Divadle Masopust a Divadle Letí, jež spoluzakládal. V různých divadlech ovšem hostoval už od roku 1990. Patřilo k nim Městské divadlo v Mostě, Divadlo Komedie, Divadlo v Řeznické, Klicperovo divadlo v Hradci Králové, či Národní divadlo v Praze. Objevil se v některých českých a zahraničních seriálech a filmech. Od roku 2009 je členem sdružení Zdravotní klaun a pravidelně navštěvuje děti a seniory v nemocnicích. Hraje na basu, bicí, kytaru a ukulele. Je členem hudební skupiny Legendary Buccaneers. Věnuje se také moderování (filmové festivaly Jeden svět, Dny evropského filmu a další).

  Na projektu se také podíleli studenti KVD DAMU – V. Löffelmann, M. Šmíd, E.Neumannová

   

   

   

   

  —————

  REZERVACE VSTUPENEK

  Po odeslání formuláře se vám zobrazí informace o jeho odeslání. Pokud objednáváte vstupenky v čase mimo otevírací dobu pokladny, přijde vám potvrzení rezervace / včetně informace o délce jejího trvání/, až bude pokladna otevřena a pokladní zpracuje váš požadavek. Bez tohoto potvrzení je rezervace neplatná. Vstupenky na toto představení není možné platit přes účet, pouze v hotovosti. Před odesláním formuláře prosím zkontrolujte termín, na který vstupenky objednáváte !!!

  Novinky

  Všechny novinky