fbpx
Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  EVERYWHEN

  EVERYWHEN

  Cena vstupenek 200 Kč / 150 Kč

  Soňa Ferienčíková, Mária Júdová, Alexandra Timpau

  Everywhen krouží kolem dvojí roviny života – osobní a politické. Staví do ostrého kontrastu obraz láskyplného, jemného a dobrotivého osobního života a realitu společenského zapojení jedince, která může často být zlověstná, nenávistná a pomstychtivá. Jak prezentujeme své politické postoje svým nejbližším?

  Mezinárodní kolektiv uvádí autorskou hudbu, pohyb a originální 3D animace v intermediální performanci o neustálé rotaci dějin. Everywhen krouží kolem dvojí roviny života – osobní a politické. Staví do ostrého kontrastu obraz láskyplného, jemného a dobrotivého osobního života a realitu společenského zapojení jedince, která může často být zlověstná, nenávistná a pomstychtivá. Jak prezentujeme své politické postoje svým nejbližším?

  Žena jako milující matka, která propaguje vraždění a otroctví; milující pár zapojený do propagandy zvrácené ideologie; děti, které jakoby v zápalu hry hajlují. Záběry, na nichž není něco v pořádku. Obrazy běžných rodin, matek a otců se svými dětmi, malých skupin navzájem si blízkých lidí tváří v tvář hrozícímu opakování historie.

  Naše vzpomínky se často vynořují, upravují, přikrášlují nebo dokonce samovolně mažou. Vynecháváním některých událostí a přepisováním historie se ovšem buduje bariéra v komunikaci mezi nastupující generací a staršími lidmi, což je nejpříhodnější základ pro opakování určité části historie. Je vůbec možné zabránit takovému opakování, jestliže je nám určitá ideologie vepsána do těla téměř jako DNA? A jak těžké je být kritickým k vlastnímu světonázoru, zvlášť když je vytvořen vašimi nejbližšími? Intimní situace v děsivě povědomém kontextu.

  Tanec, koncept: Soňa Ferienčíková

  Vizuál, koncept: Mária Júdová

  Hudba, koncept: Alexandra Timpau

  Světelný dizajn, technická spolupráce: Ints Plavnieks

  Pohybová spolupráce: Martina Hajdyla Lacová

  Technická podpora: Andrej Boleslavský, Constantine Nisidis, Sara Pinheiro, Matěj Šenkyřík

  Kostýmní spolupráce: Daniela Danielis

  Produkce: GAFFA o.z. a BOD.Y o.z.

  Koproducent: Motus, z.s., produkce divadla Alfred ve dvoře

  Podpořili: Z veřejných zdrojů podpořil Fond na podporu umenia

  Rezidence: Štúdio12, Stanica Žilina – Záriečie

  Poděkování: Lunchmeat studio, Institut intermédií, produkce divadla Alfred ve dvoře, Foliovision, Boris Adamčík, Michal Freriks, Marek Godovič, Zuzana Hájková, Honza Noháč, Ján Ptačin, Michal Šimečka

  Česká premiéra: Alfred ve dvoře, Praha, 12.02.2018

  Slovenská premiéra: Štúdio 12, Bratislava, 20.04.2018

  Videoukázka

  Novinky

  Všechny novinky