fbpx
Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  Dvorní šašci

  Cena vstupenek 420 Kč / 270 Kč

  Viktor Fischl Jakub Nvota

  Drnčení vlaku po kolejích zní jako divoký klezmer. Achtung! Vystupovat! Do arény hejtmana Kohla vbíhají čtyři podivíni: hrbáč, liliput, žonglér a hvězdář. Hvězdář Max se pokouší číst z oblohy horoskop, ale je těžké poznat, co jsou hvězdy a co jiskry vyletující z komína. Večírek pokračuje. Míčky létají vzduchem, prostořeký liliput pokřikuje vtipy pro pobavení esesáků a jejich paniček. A znáte tenhle? Jde zastřelená s oběšenou na kafe a řeší chlapi. Já se z toho mojeho snad picnu. No, hlavně si z toho nehoď mašli. Fantastico! Dámy a pánové, toto jsou dvorní šašci a jejich skvělé číslo! Cirkus v táboře smrti! Stačí na chvíli zavřít oči, tábor zmizí a objeví se sluncem vyhřátá ulice Jeruzaléma, nebo pláž kdesi v Argentině. Kam až vedou lidské osudy? A je to vše jen náhoda, nebo s námi někdo žongluje jako s míčky?

  Vůbec poprvé ožívá na českém jevišti strhující román Viktora Fischla – Dvorní šašci. Okouzlil dokonce Miloše Formana, který jej toužil natočit jako film. K tomu nakonec nedošlo, ale příběh čtyř šašků nyní představují divákům Bezruči. Dramatizace i režie fascinujícího příběhu v české premiéře se ujal Jakub Nvota, režisér úspěšné inscenace Spalovač mrtvol.

  Dramatizace Jakub Nvota / dramaturgie Pavel Gejguš / scéna Tom Ciller / kostýmy Markéta Sládečková / hudba Mario Buzzi / pohybová spolupráce Petr Nůsek, Helena Škovierová, Václav Pokorný, Lucie Melník
  Hrají:
  Hrbáč – Michal Sedláček
  Leo Michal Noga j.h.
  Menachem Dušan Urban
  délka představení 3 hod. včetně přestávky
  premiéra 31. ledna 2020

  Novinky

  Všechny novinky