fbpx
Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  Drazí rodiče

  Drazí rodiče

  Cena vstupenek 599 Kč / 350 Kč 

  Emmanuel Patron, Armelle Patron Thomas Zielinski

  Komedie o rodině, lásce, penězích, chamtivosti, sourozeneckých vztazích, o rodičích a dětech a temné stránce, která dřímá v každém z nás.

  Jules: Co bys dělal ty, kdybys vyhrál v loterii?
  Pierre: To vím dobře. Založil bych veřejnou zemědělskou farmu. Vedli by ji bývalí trestanci…ubytovací prostory, škola jógy. Žádný mobily, nahý lidi by vyráběli med. Ale pozor, bio med.
  Louise: Co?
  Pierre: No tak ne. Koupil bych si Porsche!

  Pierre, Jules a Louise jsou slušně vychovaní a příkladní sourozenci, kteří se mají navzájem rádi a milují své rodiče… Anebo ne?

  Když je jejich rodiče požádají, aby je neodkladně navštívili, protože jim potřebují říct něco důležitého, rozrušení mladí lidé se začnou obávat toho nejhoršího. Jejich obavy se naštěstí nenaplní, ale i tak zpráva, kterou jim rodiče sdělí, otřese dosud pevnými rodinnými základy. Může astronomická výhra v loterii popřít všechno, co do nás rodiče s láskou po léta vkládali? Jak by se zachoval každý z nás ve chvíli, kdy by naši blízcí vyhráli miliony? Zůstali bychom skromní a stejní nebo bychom si nárokovali alespoň „příbuzenská procenta“? Hra s humornou nadsázkou dovádí všechny tyto možnosti do důsledků. Text nabízí pět vyrovnaných hereckých partů a skvělou kombinaci lehkého humoru a ostrého cynismu.

  Komedie Drazí rodiče byla v roce 2022 nominována na prestižní ocenění Molière v kategorii Nejlepší francouzská komedie.

  • So 19. 10.
   19. 30
   PREMIÉRA
  • Ne 3. 11.
   19. 30
  • Ne 8. 12.
   19. 30

  Herci

  Tým

  • Alexander Jerie

   Překlad

  Novinky

  Všechny novinky