Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  MIKULÁŠOVY PRÁZDNINY

  Letos se děti na prázdniny těší dvojnásob a to i ty, které přes léto zůstávají v Praze!!! Po úspěchu vloni uvedených Mikulášových patálií totiž přichází spolek Kašpar s pokračováním v podobě letního speciálu nazvaného příznačně MIKULÁŠOVY PRÁZDNINY.

  Tentokrát se s Mikulášem a jeho povedenými kamarády vydáme na letní stanový tábor, který má chlapce zocelit a naučit je novým dovednostem… jak to ale ve skutečnosti dopadne se musíme nechat překvapit. Jisté je, že na jevišti budou k vidění skutečné stany s podsadou, dřevěné latríny, vlajkový stožár a další věci, které k dětským táborům neodmyslitelně patří.

  Mikulášovy prázdniny vznikly jako letní speciál, ale také jako pokračování Mikulášových patálií, co mají dělat diváci, kteří Patálie do prázdnin ještě vidět nestihli? „Ano, Mikulášovy prázdniny jsou, jak již název naznačuje, pokračováním Mikulášových patálií, ale rád bych upozornil, že volný, takže ten kdo Mikulášovy patálie neviděl, rozhodně nijak strádat nebude a nemusí se vůbec bát přijít nejprve na Prázdniny a pak od října opět na Patálie,“ upřesňuje režisér Filip Nuckolls.

  Příběhy inspirované knihami vydanými nakladatelstvím Albatros, pro jeviště opět upravil režisér inscenace Filip Nuckolls a stejně jako Patálie jsou věnovány jak dětem tak jejich dospělému doprovodu, který se při vzpomínkách na dětská léta prožitá na letních táborech zaručeně nudit nebude.

  INSCENACE BUDE UVÁDĚNA POUZE JAKO LETNÍ SPECIÁL OD ČERVNA DO ZÁŘÍ.

  Děti, vězměte své rodiče do divadla!

  Hrají Matouš Ruml, Petr Lněnička, Zdeněk Charvát, Aleš Petráš/Václav Jakoubek, Lukáš Jůza, Marek Němec, Milena Steinmasslová, Pavel Lagner

  Režie Filip Nuckolls / Kostýmy Jan C. Löbl / Scéna Pavel Kodeda / Hudba Dan Fikejz / Dramaturgie Lenka Bočková
  Premiéra 25. června 2013 v Divadle v Celetné.

  René Goscinny
  Francouzský spisovatel a scenárista kreslených seriálů se narodil v srpnu 1926 v Paříži. Jeho otec pocházel z Polska, matka byla z Ukrajiny. V roce 1928 se přestěhovali za prací do Argentiny. Goscinny vystudoval francouzské lyceum v Buenos Aires, poté krátce pracoval v New Yorku. Po návratu do Francie počátkem 50. let 20. století se plně věnoval literární tvorbě. Společně s ilustrátorem Jean-Jacques Sempé vytvořili postavu malého Mikuláše (Le petit Nicolas) jehož příběhy zaznamenaly značný úspěch. Goscinnyho však nejvíce proslavily kreslené příběhy s postavičkami Asterixe, Obelixe a dalších Galů jež kreslil Albert Uderzo. Tyto příběhy byly přeloženy do více než stovky jazyků a patří k nejčtenějším dílům francouzské literatury. René Goscinny zemřel v roce 1977 v Paříži.
  www.divadloveceletne.cz

  Novinky

  Všechny novinky