Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  KAŠPARŮV OSTRAVSKÝ TÝDEN BUDE LETOS V DUBNU

  Pražský divadelní spolek Kašpar se letos vydá to Ostravy již po dvanácté a jak je jeho dobrým zvykem, nachystal si horké novinky i reprízami osvědčenou klasiku. Letos Kašpaři přivezou šest titulů, které představí na jevištích Divadla Petra Bezruče od 3. do 9. dubna 2013.

  Divadelní spolek Kašpar i letos představí v Ostravě to nejlepší ze svého repertoáru – tři úplně čerstvé novinky (Chanson? Šanson; Baterka Miki; Othello), dámskou šatnu (Taneční hodina – A. Saalbachová), pánskou šatnu (Rosencrantz a Guildenstern jsou mrtvi – T. Stoppard) a komorní lahůdku (Něžná je noc – F. M. Dostojevskij).

  Novinky jsou to vskutku čerstvé – samé letošní premiéry – autorská inscenace Chanson? Šanson! měla premiéru v lednu a je plná krásných básní a samozřejmě hlavně písní. Další novinkou je únorová česká premiéra monodramatu francouzské autorky Natachy de Pontcharra Baterka Miki, která je režijním debutem Lukáše Jůzy s Petrem Lněničkou v hlavní a jediné roli. Posledním novinkovým titulem v řadě je známá tragédie Williama Shakespeara Othello, kterou v Ostravě uvádíme ještě před pražskou premiérou. V hlavních rolích se představí Jan Potměšil, Alena Doláková a Adrian Jastraban.

  „Pravidelní a pozorní návštěvníci si jistě všimnou, že se letošní přehlídka odehrává pouze na jevištích Divadla Petra Bezruče, ale je to vlastně jediná změna oproti předchozím ročníkům, kdy jsme vždy hostovali i v dalších divadlech.“, říká principál Kašparů Jakub Špalek.

  Přehled inscenací:
  ROSENCRANTZ A GUILDENSTERN JSOU MRTVI Co dělají Hamletovi kamarádi, když je zrovna nesledujeme na jevišti? Hrají: Marek Němec, Martin Hofmann, Tomáš Stolařík, Pavel Lagner a Matouš Ruml. Režie Filip Nuckolls. 3. a 4. dubna v Divadle Petra Bezruče.

  BATERKA MIKI Opuštěné parkoviště kamionů a jeho hlídač Miki ve francouzském monodramatu soudobé autorky. Hraje Petr Lněnička. Režie Lukáš Jůza. 4. dubna v Divadle Petra Bezruče

  TANEČNÍ HODINA „… když děti a muži spí, ženy tančí…“. Hrají: Eva Elsnerová, Milena Steinmasslová, Martina Prášilová, Eliška Mesfin Boušková, Alena Doláková, Jitka Nerudová, Lenka Hušková, Jelena Juklová, Veronika Němcová. Režie Alexandr Minajev.
  5. a 6. dubna v Divadle Petra Bezruče

  NEŽNÁ JE NOC Adaptace příběhu Marmeladova (Zločin a trest) a povídky Něžná F. M. Dostojevského. Hrají: Martin Hofmann, Marika Šoposká. Režie: Patrik Hartl.
  5. dubna v Divadle Petra Bezruče

  CHANSON? ŠANSON! Co bude muset pro své vykoupení udělat pět duší poté co se dostanou do pekla a potkají se s ďáblem? Klavír, bubny a zpěv ve zcela nekoncertním provedení. Zpívají a hrají: Eva Elsnerová, Martina Prášilová, Milena Steinmasslová, Jitka Nerudová, Eliška Mesfin Boušková Scénář a režie Eliška Mesfin Boušková.
  6. dubna v Divadle Petra Bezruče

  OTHELLO Láska je láska a když ji miluješ je pořád co řešit… Hrají: Jan Potměšil, Alena Doláková, Adrian Jastraban, Eva Elsnerová, Marek Němec, Eliška Mesfin Boušková, Pavel Lagner, Tomáš Stolařík a Aleš Petráš. Režie Jakub Špalek
  7., 8. a 9. dubna v Divadle Petra Bezruče.

  www.divadlovceletne.cz www.bezruci.cz

  Novinky

  Všechny novinky