Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  KAŠPAR VE VLKSICÍCH

  KAŠPAŘI NA VODNÍ TVRZI VLKSICE LETOS JIŽ PO JEDENÁCTÉ

   

  Letošní vstup do druhé desítky open air festivalu divadelního spolku Kašpar v jihočeských Vlksicích dokazuje, že si získal mezi diváky opravdu velkou oblibu a přináší sebou pár inovací – termín a s ním i spojený název. VLKSICE KAŠPAR 2016 proběhnou letos ve dvou termínech – srpnovém a zářijovém, takže si již nyní rezervujte víkendy 20. a 21. srpna a 2. až 4. září 2016!

  Dramaturgie přehlídky je každý rok v podstatě obdobná – klasika, pohádky pro nejmenší a hudební zpestření. Ani letos se pražský divadelní spolek Kašpar neuchýlil ke zbytečným inovacím a vsadil na léty prověřený vzorec – srpnové termíny nabídnou hudební večer a pohádku pro nejmenší a září bude ve znamení klasiky a představení pro děti a jejich rodiče.

  Na dvůr vlksické tvrze přijede letos v srpnu poprvé zájezdová verze Rozmarného léta nazvaná Rozmarný večer, ve kterém se představí známé scény a písně z Kašpařího letního speciálu Rozmarné léto a Rozmarné léto – bonus a také autorská pohádka pro nejmenší z pera Kašparů O políbeném drakovi, která si získala velkou oblibu již minulý rok při své první premiéře v Májovém bambusovém stanu v Celetné.
  V září nebude chybět opět Shakespearův Romeo a Julie s Terezou Rumlovou a Matoušem Rumlem v titulních rolích. Kromě tragické lásky se mohou návštěvníci těšit i na osobitý humor party mladých chlapců v jedinečné dramatizaci světoznámých Mikulášových prázdnin, kde Mikuláš, Vendelín, Celestýn, Augustýn, Albín a Viktorín jedou na letní stanový tábor.

  Žánrová pestrost programu a okouzlující prostředí středověké tvrze jistě přiláká mnoho diváků. Původně gotická vodní tvrz ve Vlksicích byla v první polovině šestnáctého století renesančně přestavěna a od sedmnáctého století tvrz sloužila jako sýpka a skladiště. V posledních letech je majitelem Jiřím Šamalíkem citlivě a s vkusem rekonstruována. Majitel se  rozhodl nabídnout tvrz ke kulturním účelům a přispět tak k oživení kulturního dění v regionu.

  Kde tvrz najdete
  Z Tábora směrem na Milevsko, po 20 km odbočit na Božetice a pokračovat rovně až do Vlksic. GPS: 49°28’51.08″N, 14°26’28.42″E

   

  Program

  So 20.8.         20.15    Rozmarný večer
  Ne 21.8.         14.30    O políbeném drakovi

  Pá 2.9.           20.15    Romeo a Julie
  So 3.9.           20.15    Romeo a Julie
  Ne 4.9.           14.30    Mikulášovy prázdniny

   

  Ceny vstupenek

  Rozmarný večer, Romeo a Julie 240 Kč / 150 Kč v předprodeji, 350 Kč / 220 Kč na místě
  O políbeném drakovi 150 Kč / 75 Kč v předprodeji, 220 Kč / 110 Kč na místě
  Mikulášovy prázdniny 200 Kč / 110 Kč v předprodeji / 290 Kč / 160 Kč na místě

   

  Novinky

  Všechny novinky