fbpx
Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  Kašpar ve Vlksicích 2020

  Ani letos nebudou Kašpaři chybět na tvrzi Vlksice!

  Ať se děje, co se děje, srpen bez Vlksic si už nedokážeme představit a naštěstí ani letos nemusíme! Patnáctý ročník, který se bude konat třetí srpnový týden, diváky přenese do skotských i českých hradů a lesů… Komorní festival VLKSICE KAŠPAR 2020 proběhne tento rok od 17. do 23. srpna, takže chystáte-li se na dovolenou někam poblíž, potvrďte si rezervaci ubytování v těchto termínech a my se na vás ve Vlksicích opět moc těšíme.

  Letos se vše odehraje trochu netradičně v jednom srpnovém týdnu, během kterého diváci budou mít možnost zavítat do Skotska na studené kamenné hrady a do tamních hustých lesů, ale neupřeme jim ani krásy známých končin českých luhů a hájů.

  Na dvůr vlksické tvrze se po loňské pauze vrátí klasik světového dramatu i klasik letních open air představení William Shakespeare s jeho nejkratší hrou MACBETH. A po velkém úspěchu, který vloni ve Vlksicích sklidil ho letos doprovodí i český klasik všech klasiků Karel Jaromír Erben, jehož balady ze slavné básnické sbírky KYTICE vám přednesou a zahrají Jan Potměšil a Jakub Špalek. Kytice, Svatební košile, Dceřina kletba, Zlatý kolovrat a Poklad v osobitém loutkovém ztvárnění těchto dvou kašpařích matadorů.

  Víkendová odpoledne jsou ve  znamení dětí a hostů – KOLOTOČ POHÁDEK zahraje v sobotu jihočeský soubor Víti Marčíka ml. Divadlo Já to jsem a v neděli se můžete těšit na POHÁDKU Z BUDÍKU Teátru Pavla Šmída z taktéž jihočeského Hosína. Začíná se vždy ve dvě odpoledne a děti od tří let výš jsou více než vítány.

  Žánrová pestrost programu a okouzlující prostředí středověké tvrze jistě přiláká mnoho diváků. Původně gotická vodní tvrz ve Vlksicích byla v první polovině šestnáctého století renesančně přestavěna a od sedmnáctého století tvrz sloužila jako sýpka a skladiště. V posledních letech je majitelem Jiřím Šamalíkem citlivě a s vkusem rekonstruována. Majitel se  rozhodl nabídnout tvrz ke kulturním účelům a přispět tak k oživení kulturního dění v regionu.

  Kde tvrz najdete
  Z Tábora směrem na Milevsko, po 20 km odbočit na Božetice a pokračovat rovně až do Vlksic. GPS: 49°28’51.08″N, 14°26’28.42″E

  Program

  Po 17. 8.       21.15    Kytice – z technických důvodů ZRUŠENO
  Út 18. 8.       21.15    Kytice

  Čt  20. 8.     21.15   Macbeth
  Pá  21. 8.     21.15   Macbeth
  So  22. 8.     21.15   Macbeth

  So  22. 8.    14.00   Kolotoč pohádek – Divadlo Já to jsem
  Ne  23. 8.    14.00   Pohádka z budíku – Teátr Pavla Šmída

  Ceny vstupenek

  Kytice 200 Kč / 120 Kč v předprodeji, 300 Kč / 180 Kč na místě

  Macbeth 260 Kč / 160 Kč v předprodeji, 380 Kč / 230 Kč na místě

  Pohádky ve Vlksicích 90 Kč / 60 Kč v předprodeji, 120 Kč / 80 Kč na místě

  Novinky

  Všechny novinky