fbpx
Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  KAŠPAR NA KAŠPERKU 2022 – OPEN AIR

  Letos opět / již po dvaadvacáté/ vyráží spolek Kašpar na hrad Kašperk, aby nabídl divákům nevšední zážitek – legendární příběhy v jedinečném prostoru hradního paláce.

  26. – 28. července / 21.15     Jonáš a tingl-tangl (změna programu)

  29. – 31. července / 21.15      Romeo a Julie

  9. – 11. srpna / 21.15               Macbeth

  12. – 14. srpna / 20.45            Cyrano     

  Autentické prostory zříceniny hradního paláce dokáží bez nadsázky diváky a účinkující spojit v jeden harmonický celek. To vše i díky tomu, že na Kašperk není potřeba převážet divadelní scénu. Přirozenou scénou divadelních představení se stávají autentické prostory bývalého paláce a hradní věže.

  Jedná se o nejstarší části hradu ze 14. století, které nebyly nikdy přestavovány. Historické kamenné zdi místy se zbytky omítky, otvory s kamenným ostěním nebo třeba skvělá akustika, blízký kontakt s divákem, to vytváří jedinečnou atmosféru, propojení a porozumění mezi autory, herci a diváky. Příběh se stává jaksi ještě pravdivějším. Zkrátka jedná se o výjimečný zážitek.

  Doporučujeme divákům přijít včas, protože po zahájení představení již nebude možné dostat se do hlediště!

  Počítejte prosím s časovou rezervou cca 25 minut na přesun z parkoviště na hrad (parkoviště je vzdáleno 1200 m od hradu). Lesní úsek cesty od parkoviště na hrad bude osvětlen.

  O představení bývá velký zájem, doporučujeme včasné zakoupení vstupenek !!!

  Nákup vstupenek on-line 

   

  Jonáš a tingl-tangl na Kašperku – video

   

  Novinky

  Všechny novinky