fbpx
Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  KAŠPAR NA KAŠPERKU 2021

  Letos opět / již po jednadvacáté/ vyráží spolek Kašpar na hrad Kašperk, aby nabídl divákům nevšední zážitek – legendární příběh v jedinečném prostoru hradního paláce.

  3. – 5. srpna / 21.15                Romeo a Julie

  6. – 8. srpna / 21.30                Macbeth

  Autentické prostory zříceniny hradního paláce dokáží bez nadsázky diváky a účinkující spojit v jeden harmonický celek. To vše i díky tomu, že na Kašperk není potřeba převážet divadelní scénu. Přirozenou scénou divadelních představení se stávají autentické prostory bývalého paláce a hradní věže.

  Jedná se o nejstarší části hradu ze 14. století, které nebyly nikdy přestavovány. Historické kamenné zdi místy se zbytky omítky, otvory s kamenným ostěním nebo třeba skvělá akustika, blízký kontakt s divákem, to vytváří jedinečnou atmosféru, propojení a porozumění mezi autory, herci a diváky. Příběh se stává jaksi ještě pravdivějším. Zkrátka jedná se o výjimečný zážitek.

  Doporučujeme divákům přijít včas, protože po zahájení představení již nebude možné dostat se do hlediště!

  Počítejte prosím s časovou rezervou cca 25 minut na přesun z parkoviště na hrad (parkoviště je vzdáleno 1200 m od hradu). Lesní úsek cesty od parkoviště na hrad bude osvětlen.

  O představení bývá velký zájem, doporučujeme včasné zakoupení vstupenek !!!

  Nákup vstupenek on-line

  Novinky

  Všechny novinky