fbpx
Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  Tereza Vítů

  Tereza Vítů

  Tereza Vítů (1992) je česká herečka, žijící v Praze. Vystudovala hudebně-dramatické oddělení Pražské konzervatoře, kde mezi její pedagogy patřili např. Kateřina Vlková, Veronika Žilková, Milan Kačmarčík nebo Jan Potměšil. Ještě při škole nastoupila do angažmá v Jihočeském divadle. Tam ztvárnila řadu rolí a spolupracovala s režiséry jako je Thomas Zielinski, Ivan Krejčí, Lukáš Brutovský, Martin Glaser, Petr Zelenka a další. S herci z Jihočeského divadla hraje také na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově, kde byla např. Constance ve Třech mušketýrech nebo Marianou v Robinu Hoodovi. Po čtyřletém angažmá se vrátila zpět do rodné Prahy, aby se mohla více věnovat práci před kamerou. S Jihočeským divadlem nadále spolupracuje, dále také se souborem Bodyvoice band a od září roku 2017 spolupracuje i s divadly Rokoko (Otec) a ABC (I<3 Mamma). Od roku 2019 ji můžete vidět i ve Vršovickém divadle MANA (5 za 1, Podzimní sonáta).

  Svou první velkou příležitost s natáčením dostala ve filmu BEZ DOTEKU (rež. M. Chlupáček, 2013), kde ztvárnila hlavní roli dívky Jolany. Dále pak hrála např. roli Hanky v dramatu HANY (rež. Mike Samir, 2014), spolupracovala na krátkém filmu FURIANT (rež. O. Hudeček, 2015), který vyhrál velkou cenu poroty na festivalu Sundance, nebo na krátkometrážním filmu Ďábel čeká na smrt (rež. O. Růžička, 2017). Pravidelně spolupracuje také s FAMO a s FAMU International, kde točí mimo jiné v angličtině. Televizním divákům je známá jako představitelka Aleny Koukalové ze seriálu ULICE. Hrála také v hudebních videoklipech kapel Chinaski, Pub Animals, Obří Broskev a DiCaprio.

  Běhá, tančí, leze na stěně, ráda chodí po horách, plave, věnuje se józe. Miluje hudbu, proto ji nejen poslouchá, ale v lednu 2015 založila kapelu CUVÉE, kde zpívá a píše texty. “ Když mám možnost hrát s kapelou nebo skládat, cítím svobodu, kterou potřebuju, abych mohla fungovat. Prostřednictvím rolí, které mám tu možnost hrát, zase poznávám svět z různých perspektiv a lépe si uvědomuji, kým chci a kým nechci být.“

   

   

   

  Fotografie Václav Holáček

  Hraje v

  Novinky

  Všechny novinky