Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  DIVADELNÍ SPOLEK KAŠPAR OPEN-AIR V PRAZE

  Už jste v jednom dni cestovali na svatební cestu, pro čaj a na hřbitov?
  O tom, že je všechno na nic už dávno víme, ale vědí to i sládek a pan Vaněk, kteří se sešli v kanceláři jednoho pivovaru?
  A víte jak se češe plešatá zpěvačka?

  To vše a ještě něco navrch vám prozradí divadelní spolek Kašpar ve dvou květnových večerech v pražském Šáreckém údolí. „V Šárce hrajeme již třetím rokem a moc se nám tady líbí. Je prostě skvělé mít možnost, když je tak krásně, hrát venku. Člověk je tak trochu na výletě! A navíc hrajeme za každého počasí, protože prostor tančírny je zastřešený,“ říká principál Kašparu Jakub Špalek.

  Na první večer je přichystán dvoják v podobě Havlovi Audience a inscenace Smíšené dvouhry, která je kompilací tří anglických mikrokomedií. Druhý den se divákům představí inscenace klasika a zakladatele absurdního dramatu Eugene Ionesca Plešatá zpěvačka.

  Výletní restaurace Dívčí skok se pyšní stoletou tradicí, ale celý hostinec má mnohem delší historii. Usedlost pochází z konce 16. století, následně byla přestavěna na mlýn a koncem 19. století byla v objektu zřízena výletní restaurace. Název Dívčí skok se váže k pověsti o Ctiradovi a Šárce. Právě zde dle pověsti nešťastná Šárka ukončila svůj život, buď zkameněla nebo skočila ze skály dolů. To jsou paradoxy, co?!


  27. 5. 20:30 Audience, Smíšené dvouhry
  28. 5. 20:30 Plešatá zpěvačka

  www.divadlovceletne.cz a www.divciskok.cz

  Novinky

  Všechny novinky