Divadlo v Celetné Toggle

Taneční hodina

Taneční hodina
Astrid Saalbachová Alexandr Minajev

„… když děti a muži spí, ženy tančí…“

Alexandr Minajev – náš úspěšný režisér (Běsi, Vertigo) a 9 žen. Jednou týdně ženy utečou od svých starostí a tančí – každá tak, jak tělo a věk dovolí, s velikou láskou k tanci a pílí.

 

Premiéra 2. a 4.října 2011 / Derniéra 17. června 2013

Délka představení 1.45 hod, bez přestávky  /  Počet repríz 25

Herci

Tým

 • František Fröhlich

  Překlad

 • Karel Špindler

  Scéna

 • Vladimíra Fomínová

  Kostýmy

 • Zdeněk Král

  Hudba

 • Ivanka Illyenko

  Pohybová spolupráce

 • Lenka Bočková

  Dramaturgie

 • Michal Hladík

  Fotografie z představení

“" Inscenace Taneční hodina  v režii Alexandra Minajeva se slibně rozvíjí už od prvních okamžiků. Nejprve uváženě využívá potenciál pohybové komiky, kterým téma hry jednoznačně disponuje. (...) Alexandr Minajev postupně konstruuje vnitřní drama každé z hrdinek a nad komediálním laděním začíná převládat hořkost. Pozvolný a přirozený přerod inscenace dostává potřebný prostor i v jednoduše pojaté scéně Karla Špindlera. Taneční hodina v Celetné nabízí zajímavé prostředí, smích i osobní dramata s hořkou příchutí." ”

Michaela Váchová, Nekultura.cz

“" Hra Astrid Saalbachové je o odvaze tančit, o tom, že tanec nepatří jen „vyvoleným“, ale všem, kdo mu je jen trochu ochoten dát čas, „pot, krev a slzy“. Odvahu tančit ale prokázal i samotný soubor složený z činoherních hereček, který tak do inscenace vkládá nový rozměr, který jí sluší a dělá z inscenace výjimečnou (a lidskou) podívanou. (…) Inscenaci Taneční hodina bych doporučila především ženskému publiku, kterému snad může touha „vytančit“ ze sebe sama připomenout vlastní stav ducha."”

Tereza Nováková, Studentpoint.cz

Novinky

Všechny novinky