Divadlo v Celetné Toggle

Rozmarné léto – bonus

Rozmarné léto – bonus
Kašpar a Jiří Stránský Jakub Špalek

Dárek pro ty, co to chtějí ještě! Pro diváky, kteří Rozmarné léto znají a milují.

Nápad dopsat Bonus vznikl během repríz léta 2010 – zjistili jsme, že mnoho diváků přichází znovu a znovu, každý rok zajdou do našich říčních lázní, a uvědomili jsme si ohromný potenciál těchto „rozmarných fandů“. Začal vznikat text pro znalce Vančurova příběhu.

Rozmarný bonus lze přirovnat k bonusům filmů na DVD. Zde najdete to, co původní příběh zatajil, vynechal či opomenul – skrytá tajemství, rozhovory šeptané i scény s hvězdičkou. Nechybí nové písně, kouzla a triky i fakta historická.

 

Premiéra 28. července 2011

Délka představení 2.30 hod včetně přestávky
Počet repríz 57

 

Cena vstupenek 385 Kč / 250 Kč / 165 Kč děti do 14ti let
Kašpar first moment

 

V představení se v souladu s autorským uměleckým záměrem kouří (cigareta na jevišti je dle vyjádření Ministerstva zdravotnictví rekvizitou).

 

Poděkování    Pekárna Kabát, Pivovar Chotěboř, Dekos-r, Řeznictví – uzenářství Francouz

Herci

Tým

 • Petr Malásek

  Hudba

 • Karel Špindler

  Scéna

 • Jan C. Löbl

  Kostýmy

 • Jana Hanušová

  Pohybová spolupráce

 • Studio Najbrt

  Grafické návrhy

 • Michal Hladík

  Fotografie z představení

“"Menu bonusu je pestré, pracuje s různými momenty, co v původním příběhu nebyly prozrazeny. Kabaretní podobu hry podtrhuje písnička "U 14 pomocníků", která chutně popisuje řadu jídel. "Chybějí mi asi starý dobrý časy," zpívá sbor herců a při tomto finále se všichni na jevišti rozdovádějí. Krokovarské akvabely předvedou vtipnou vodní kreaci a pánové jim galantně oblékají červené župany. Léto je pochváleno, kamínky, hozené do vody, žbluňkají a nám je líto, že jsme si také nevzali plavky."           ”

Dana Benešová-Trčková/ČT 24

“"Zatímco Rozmarné léto vypráví ucelený příběh z nepříliš horkých červnových dní, rozmarný bonus je jiný. Sami tvůrci ho připodobňují k bonusovým záznamům na DVDčkách. Vystřižené scény, nové písničky a taneční vystoupení. Celá inscenace má více než narativní charakter kabaretní... Kabaretní forma střílí z jeviště do hlediště jeden vtip za druhým. Krátký ostrý náboj do bránice v podobě převozu páterova přes řeku Orši, tklivá Píseň o tichu zasáhne jako kartáčová střela srdce a nejbližší okolí a koule z kanónu míří na žaludek. O její nasměrování se postaralo 14 pomocníků."”

Michaela Steffanová/Studentpoint.cz

“"Je jedno jestli si vám toto léto přijde nešťastné, v Divadle v Celetné budete bezpochyby uvolnění a zažijete to pravé starosvětské letní mámení. S pruhovanými lehátky, dřevěnými kabinkami a opravdovými vodními lázněmi. Představení, na kterém je vidět ohromný kus tvrdé práce, paradoxně dokáže přenést na diváka lehkost, hravost i trochu nostalgie. A až půjdete z divadla, bude vám skoro líto, že to všechno trvalo jen něco málo přes dvě hodiny."  ”

Klára Hüttlová/ Managerka.cz

“"Z Rozmarného léta se v bonusu stává rozverné pásmo vančurovsky laděných skečů, ve kterých se tvůrcům podařilo přesně vystihnout Vančurovu poetiku, jazykovou i situační... Jde v podstatě o idealizovanou pout do starých časů, plnou elegance a dávno odvanuté krásy. Tomu odpovídá I deset nových, tanečně laděných písní Petra Maláska. A z nich by klidně mohly být hity. V první republice i dnes."”

Vladimír Hulec/MF Dnes

Novinky

Všechny novinky