Divadlo v Celetné Toggle

Portugal is not a small country

Hotel Europa

 

Režie a interpretace André Amálio / Asistent režie/Choreografie Tereza Havlíčková / Hudební interpretace Pedro Salvador / Scénografie Pedro Silva / Produkce Hotel Europa

 

Cena vstupenek 250 Kč / 150 Kč

 

Představení ztvárňuje a velmi originálním způsobem vypráví pravdivé příběhy Portugalců žijících v afrických  koloniích. V roce 1974 skončilo nejdelší evropské koloniální impérium, které trvalo 500 let, a zároveň se v Portugalsku po 48 letech rozpadla fašistická diktatura. Přes 800 tisíc Portugalců se po revoluci muselo z Afriky do Portugalska vrátit. Byli nazváni “Retornados” a dodnes mnozí toto označení „nosí“. Tehdejší portugalskou společností nebyli dobře přijati, byli spojováni s fašismem
a kolonializmem a dodnes je toto téma stále ještě tabu. Jaký byl život
v koloniální Africe (Angola, Mosambik) a jak se žilo po revoluci
v Portugalsku? Toto dokumentární představení vychází z pravdivých rozhovorů s “Retornados” a je kritickou reflexí kolonializmu, studií identity a hledáním pravdy.


Hotel Europa je umělecká skupina, kterou založili André Amálio (PT) a Tereza Havlíčková (CZ) během Magisterkého studia MA Performance Making na Goldsmiths University v Londýně. Hotel Europa zkoumá hranice mezi tancem, performance art a divadlem a představení tvoří formou spolupráce. Momentálně se skupina zabývá hlavně autobiografickými tématy, dokumentárním divadlem a vytváří tak představení, která umožňují divákům cestovat v čase a v historii, skrz různé kultury a žánry.

 


Web: www.hoteleuropatheatre.com

Trailerhttps://vimeo.com/hoteleuropa

Toto představení je podpořeno: Fundação Calouste Gulbenkian, Largo Residências, Liberdade Provisória a Teatro do Silêncio.

 

 

————

REZERVACE VSTUPENEK

Po odeslání formuláře se vám zobrazí informace o jeho odeslání. Pokud objednáváte vstupenky v čase mimo otevírací dobu pokladny, přijde vám potvrzení rezervace / včetně informace o délce jejího trvání/, až bude pokladna otevřena a pokladní zpracuje váš požadavek. Bez tohoto potvrzení je rezervace neplatná. Vstupenky na toto představení není možné platit přes účet, pouze v hotovosti. Před odesláním formuláře prosím zkontrolujte termín, na který vstupenky objednáváte !!!

 

Novinky

Všechny novinky