Divadlo v Celetné Toggle

Léčitel

Brian Friel Filip Nuckolls

Příběh svérázné kočovné společnosti, která projíždí vesnice na severu Británie v čele s mužem, který občas – ale jen občas, umí zázraky. Ano, zázraky! Ale jak se s tím vším má vyrovnat on, jeho žena a jeho manažer, konferenciér i řidič v jedné osobě?

Příběh je vyprávěn vždy z pohledu jednoho z nich a tak se divák postupně dovídá tři různé verze každé události. Takže kde je vlastně pravda? A kdo si některé situace časem lehce přibarvil? A je to vůbec důležité?

ÚŽASNÝ FRANCIS HARDY! ZÁZRAČNÝ LÉČITEL!! POUZE DNES VEČER!!!

 

Léčitele hrajeme v Klubovně, nově otevřeném prostoru v Jindřišské ulici 23 v Praze 1.

Deset minut před začátkem představení začínáme vodit diváky do Klubovny.


Premiéra 16. října 2012 v Činoherním studiu Ústí nad Labem, 17. října 2012 v Divadle Petra Bezruče, 18. října 2012 v Divadle v Celetné

Délka představení 2.20 včetně přestávky
Počet repríz 26

 

Cena vstupenek 325 Kč / 210 Kč / 165 Kč do 14ti let
Kašpar first moment

/vstupenky je nutné vyzvednout v pokladně Divadla v Celetné/

Zakoupením vstupenky do Klubovny se divák stává jejím jednodenním členem.

 

 

PROSTOR NENÍ BEZBARIÉROVÝ!

 • Po 5. 2.
  19. 30
 • Ne 18. 3.
  20. 00

Herci

Tým

 • Ester Žantovská

  Překlad

 • Petra Krčmářová

  Kostýmy

 • Lenka Bočková

  Dramaturgie

 • Lucie Valerová

  Grafické návrhy

 • Michal Hladík

  Fotografie z představení

“"Léčitel - skvělý text, hluboký, napínavý... Myslím, že jej nejvíc ocení starší z nás, ti nad 40, co už něco ztratili, ale pořád tu jsou, žijí a řeší každodenní starosti a bojují, protože tam někde to musí být lepší, dobrý… Slibuji nezapomenutelný večer a rozhodně doporučuji ke shlédnutí!"                                             ”

Jakub Špalek

“"Velice potěšena jsem přijala účast na tomto jedinečném projektu. Stali jsme se -společně s kolegy- kočovnou společností, stejně jako naše předobrazy. Je mi ctí se na představení podílet.Díky za krásnou novou zkušenost."”

Markéta Haroková

“" Monodrama je náročný úkol pro režiséra a pro herce, ale i pro vnímání diváka. Nepřetržitý monolog je obtížná dramatická forma a jeho zvládnutí je pro herce velká výzva. Musí udržet neustálé soustředění diváka, ovládnout jej silou své osobnosti, být s ním spojen neviditelnou nití a vést s ním jednohlasý dialog. Inscenace Léčitele tyto požadavky splnila dokonale, každý ze tří herců má potřebné charisma, devízou je i dobrá artikulace, vždyť při minimu akce na jevišti záleží na každém slově. Takže opět jedno představení, které v mysli dlouho dožívá…"   ”

Milan Líčka, OstravaBlog

“" Na jevišti zaznamenáme jen náznak scénografie (řady dřevěných židlí na jevišti odkazují k hledištím venkovských sálků), s jednoduchými dobovými kostýmy – zkrátka jde o divadlo literární, stojící bytostně na textu."  ”

Michal Zahálka, Divadelní noviny

“" Čistá kompozice Léčitele mi příjemně osvěžila nynější divadelní scénu. Filipu Nuckollsovi se podařilo vyprávět příběh skrze tři postavy neuvěřitelně poutavě, i přes minimalistickou scénu. Tak trochu jsem si připadala jako v menším divadle někde v New Yorku, kde se bez zbytečných příkras dívám do tváře hercům a jejich slova nejsou zabalena do zbytečných rekvizit. Trojice rozmanitých charakterů do sebe zapadá jak zoubky převodovky a čistá jízda bez výmolů se mění pouze podle řidiče." ”

Eva Síčová, Topzine.cz

Novinky

Všechny novinky