HLEDÁM TĚ V TOMTO MĚSTĚ

Termíny představení

 
Rezervace vstupenek
 

Václav Hrabě

Režie Irena Žantovská / Scénář Petr Žantovský / Hudební kompozice Karel Růžička / Saxofon – nahrávka Karel Růžička jr. / Grafické návrhy Lucie Valerová, Anna Špalková / Fotografie z představení Anna Špalková

Premiéra 7. října 2012 / Derniéra září 2016

Délka představení 55 min, představení je bez přestávky
Počet repríz 16

 

 

Představení z textů Václava Hraběte po více než 10ti letech znovu přivádí na české jeviště básně tohoto generačního autora, který byl označován za průkopníka české beat-generation.

Hrabětova poesie byla erbovní i pro generaci 70. a 80. let, kdy jí k divákovi a posluchači přinášeli jevištní (M.Kovářík) i hudební (V.Mišík) tvůrci. Každá generace, i ta dnešní, si k Václavu Hraběti nachází svou vlastní cestu, hledá v něm sobě blízké a srozumitelné významy.

Nová inscenace pro Divadlo v Celetné je návratem tvůrčího týmu (režie Irena Žantovská, přednes Jan Potměšil, hudba Karel Růžička) k představení, které v obdobném složení realizovali před 10 lety ve Viole (dramaturgie M.Viklická). Dnešní tvar je však ve scénáři i provedení odlišný, bohatší o zkušenost oněch let, je interpretačně vyzrálý a podává současný pohled na texty, které nestárnou.

 

Přednes Jan Potměšil, hudební doprovod Karel Růžička

Videoukázka

„… Projekt Hledám tě v tomto městě připomíná českého básníka a jednoho ze zástupců české beat generation, který zemřel v 25 letech, Václava Hraběte. (…) Poeticky nabité duše si přijdou na své, když Růžička nechává doznít tóny klavíru nebo Potměšil slova v tichu. Díky plynulému recitačnímu inscenování Jana Potměšila, který na jevišti s každým veršem nechával své srdce, bylo pro mě zhlédnutí projektu kulturním zážitkem.“     Anna Kottová, Topzine.cz

Texty Václava Hraběte mají jednu velkou výhodu. Patří mezi ty barvité, plastické básně, které když čtete, máte pocit něčeho hmatatelného. Syrová a čistá režie Ireny Žantovské s milým a hlasově vyváženým přednesem Jana Potměšila dala vyniknout genialitě Hrabětových veršů.“    Eva Síčová, Topzine.cz

Záštitu starosty Městské části Praha 1 nad projektem Václav Hrabě – Hledám tě v tomto městě, který se pořádá v sezóně 2012/2013 přejímá Oldřich Lomecký starosta Městské části Praha 1.

 

 

————–

REZERVACE VSTUPENEK

Po odeslání formuláře se vám zobrazí informace o jeho odeslání. Pokud objednáváte vstupenky v čase mimo otevírací dobu pokladny, přijde vám potvrzení rezervace / včetně informace o délce jejího trvání/, až bude pokladna otevřena a pokladní zpracuje váš požadavek. Bez tohoto potvrzení je rezervace neplatná. V případě zvolení platby přes účet vám budou zaslány podklady k platbě a vstupenky si vyzvednete až před představením. Před odesláním formuláře prosím zkontrolujte termín, na který vstupenky objednáváte a svou e-mailovou adresu !!!

 

Rezervace vstupenek

 

Kontaktní údaje

 

Představení

 

Platba

 
100+11 = ?

pole označená (*) jsou povinná

 

Program představení

KLUB RVÁČŮ

19:30 | Činoherní studio Ústí nad Labem DNES

VIŠŇOVÝ SAD

19:30 | Kašpar | derniéra ČT 21.9.

ZABÍT DRAKA

19:30 | Divadlo Marianny Arzumanové PÁ 22.9.

ZABÍT DRAKA

19:30 | Divadlo Marianny Arzumanové NE 24.9.

TOO CLOSE TO THE SUN

19:30 | Teatr Novogo Fronta ST 27.9.

KONCERT – JAREK NOHAVICA

20:00 | | VYPRODÁNO ČT 28.9.
plánovaná představení

Newsletter
100+11 = ?

Kontakty

Adresa:
Celetná 17
110 00 Praha 1

Tel.:
Mobil:
E-mail:
222 326 843
608 327 107

všechny kontakty

 


facebook