Divadlo v Celetné Toggle

PRODLUŽTE SI LÉTO A PŘIJEĎTE V ZÁŘÍ DO VLKSIC

Letošní osmý ročník open air festivalu divadelního spolku Kašpar v jihočeských Vlksicích potvrzuje, že si získal mezi diváky oblibu. VLKSICE ZÁŘÍ 2013 proběhnou v zářijových víkendech a hrát se bude vždy od pátku do neděle! Diváci se mohou těšit na divadelní klasiku, na básně z věků nejstarších i pohádky pro děti. Vedle divadelní produkce nebude chybět ani jedno speciální hudební vystoupení.

Pražský divadelní spolek Kašpar letos vsadil na klasiku a na dvůr vlksické tvrze přiveze Shakespearova Othella s Janem Potměšilem v hlavní roli. Kromě maurského generála uvidí návštěvníci i staré známé z Havlovy Audience, sládek a Vaněk spolu zasednou k jednomu stolu v sále vlksické hospody a hned poté si vás opět na zahradu dovolí pozvat herci, kteří přednesou básně z egyptské, indiánské, japonské a čínské poezie v představení nazvaném Draci noci. Pomyslnou třešničkou na dortu bude letos výjimečné hudební vystoupení – poslouchali jste někdy šansony na zahradě pod širým nebem? Že ne? Tak to si rozhodně nenechte ujít Chanson? Šanson! v podání nejen krásných, ale hlavně krásně zpívajích hereček z Kašparu.

Zkrátka nepřijdou letos ani nejmenší diváci, pro které je každou neděli připravena od půl třetí pohádka s náležitým poučením. Buchty a loutky z Prahy přivezou českou klasiku Perníková chaloupka a také vlastní úpravu pohádky bří Grimmů Zlatá husa. Budějovické Studio dell’arte zahraje dětem pohádku O zvědavém slůněti.

Žánrová pestrost programu a okouzlující prostředí středověké tvrze jistě přiláká mnoho diváků. Původně gotická vodní tvrz ve Vlksicích byla v první polovině šestnáctého století renesančně přestavěna a od sedmnáctého století tvrz sloužila jako sýpka a skladiště. V posledních letech je majitelem citlivě a s vkusem rekonstruována. Majitel se také rozhodl nabídnout tvrz ke kulturním účelům a přispět tak k oživení kulturního dění v regionu.

Kde tvrz najdete: Z Tábora směrem na Milevsko, po 20 km odbočit na Božetice a pokračovat rovně až do Vlksic. GPS: 49°28’51.08″N, 14°26’28.42″E

Program festivalu:


Pátek 6. 9. 20:00 Audience, Draci noci
Sobota 7. 9. 20:00 Othello
Neděle 8. 9. 14:30 Perníková chaloupka/ Buchty a loutky
Pátek 13. 9. 20:00 Chanson? Šanson!
Sobota 14.9. 20:00 Othello
Neděle 15. 9.14:30 O zvědavém slůněti/ Studio dell´arte
Pátek 20. 9. 20:00 Audience, Draci noci
Sobota 21. 9. 20:00 Othello
Neděle 22. 9. 14:30 Zlatá husa/ Buchty a loutky

Partnery open-air festivalu jsou Pivovar protivín a Tomegas

 

Novinky

Všechny novinky