Divadlo v Celetné Toggle

KAŠPARŮV OSTRAVSKÝ TÝDEN BUDE LETOS V DUBNU

Pražský divadelní spolek Kašpar se letos vydá to Ostravy již po dvanácté a jak je jeho dobrým zvykem, nachystal si horké novinky i reprízami osvědčenou klasiku. Letos Kašpaři přivezou šest titulů, které představí na jevištích Divadla Petra Bezruče od 3. do 9. dubna 2013.

Divadelní spolek Kašpar i letos představí v Ostravě to nejlepší ze svého repertoáru – tři úplně čerstvé novinky (Chanson? Šanson; Baterka Miki; Othello), dámskou šatnu (Taneční hodina – A. Saalbachová), pánskou šatnu (Rosencrantz a Guildenstern jsou mrtvi – T. Stoppard) a komorní lahůdku (Něžná je noc – F. M. Dostojevskij).

Novinky jsou to vskutku čerstvé – samé letošní premiéry – autorská inscenace Chanson? Šanson! měla premiéru v lednu a je plná krásných básní a samozřejmě hlavně písní. Další novinkou je únorová česká premiéra monodramatu francouzské autorky Natachy de Pontcharra Baterka Miki, která je režijním debutem Lukáše Jůzy s Petrem Lněničkou v hlavní a jediné roli. Posledním novinkovým titulem v řadě je známá tragédie Williama Shakespeara Othello, kterou v Ostravě uvádíme ještě před pražskou premiérou. V hlavních rolích se představí Jan Potměšil, Alena Doláková a Adrian Jastraban.

„Pravidelní a pozorní návštěvníci si jistě všimnou, že se letošní přehlídka odehrává pouze na jevištích Divadla Petra Bezruče, ale je to vlastně jediná změna oproti předchozím ročníkům, kdy jsme vždy hostovali i v dalších divadlech.“, říká principál Kašparů Jakub Špalek.

Přehled inscenací:
ROSENCRANTZ A GUILDENSTERN JSOU MRTVI Co dělají Hamletovi kamarádi, když je zrovna nesledujeme na jevišti? Hrají: Marek Němec, Martin Hofmann, Tomáš Stolařík, Pavel Lagner a Matouš Ruml. Režie Filip Nuckolls. 3. a 4. dubna v Divadle Petra Bezruče.

BATERKA MIKI Opuštěné parkoviště kamionů a jeho hlídač Miki ve francouzském monodramatu soudobé autorky. Hraje Petr Lněnička. Režie Lukáš Jůza. 4. dubna v Divadle Petra Bezruče

TANEČNÍ HODINA „… když děti a muži spí, ženy tančí…“. Hrají: Eva Elsnerová, Milena Steinmasslová, Martina Prášilová, Eliška Mesfin Boušková, Alena Doláková, Jitka Nerudová, Lenka Hušková, Jelena Juklová, Veronika Němcová. Režie Alexandr Minajev.
5. a 6. dubna v Divadle Petra Bezruče

NEŽNÁ JE NOC Adaptace příběhu Marmeladova (Zločin a trest) a povídky Něžná F. M. Dostojevského. Hrají: Martin Hofmann, Marika Šoposká. Režie: Patrik Hartl.
5. dubna v Divadle Petra Bezruče

CHANSON? ŠANSON! Co bude muset pro své vykoupení udělat pět duší poté co se dostanou do pekla a potkají se s ďáblem? Klavír, bubny a zpěv ve zcela nekoncertním provedení. Zpívají a hrají: Eva Elsnerová, Martina Prášilová, Milena Steinmasslová, Jitka Nerudová, Eliška Mesfin Boušková Scénář a režie Eliška Mesfin Boušková.
6. dubna v Divadle Petra Bezruče

OTHELLO Láska je láska a když ji miluješ je pořád co řešit… Hrají: Jan Potměšil, Alena Doláková, Adrian Jastraban, Eva Elsnerová, Marek Němec, Eliška Mesfin Boušková, Pavel Lagner, Tomáš Stolařík a Aleš Petráš. Režie Jakub Špalek
7., 8. a 9. dubna v Divadle Petra Bezruče.

www.divadlovceletne.cz www.bezruci.cz

Novinky

Všechny novinky