Divadlo v Celetné Toggle

KAŠPARŮV MÁJOVÝ SPECIÁL SE VRACÍ…

Po loňské odmlce se letos v květnu můžete opět těšit na Kašparův májový speciál !!! Divadelní spolek KAŠPAR uvede ve třech květnových dnech a nocích představení DRACI NOCI vždy speciálně obohacené o hosty, pohádky a samozřejmě také nové verše.

Draci noci jsou výběrem z nejstarších veršů světa. Básně starého Egypta, Číny, Japonska a poezie Aztéků – to byl zdroj nevšedního scénáře představení. „Jsou to skvělé verše, připomínají naše lidové písně – jsou jednoduché, upřímné, čisté. Básně o lásce, přátelství a samotě. O tom, co se děje v tichu noci,“ vysvětluje Jakub Špalek, který spolu s Janem Potměšilem a Jitkou Nerudou večerem plným poezie provázejí.

Letošní ročník přináší ale k tradičním Drakům noci ještě několik oživení – Draci noci & host, Draci noci & spol. a Dračí doupě.
V prvním případě se v druhé půli večera, po Dracích noci, představí host velmi vzácný – paní Hana Maciuchová, která si pro večer ve stanu zvolila verše svojí oblíbené čínské básnířky Li-Čhing čao – dcery profesora, jíž se pod pečlivým dohledem rodičů dostávalo na svou dobu pro ženu naprosto neuvěřitelného vzdělání. Vynikala v historii, poezii, kaligrafii, hudbě i zpěvu. Krása a křehkost jejich veršů přetrvala tisíc let.
V rámci Draků noci & spol. se můžete těšit na tzv. milostné „thebestofky“ – Shakespearovy sonety, francouzskou galantní poezii, současné české autory… V programu skromně pestrém se objeví Tereza Rumlová, Martin Hofmann, Alena Doláková, Petr Lněnička, Milena Steinmasslová a Míla Tichý, na loutnu hraje Richard Závada.
A poslední ze jmenovaných novinek – DRAČÍ DOUPĚ – nese podtitul FOR BAMBINI, což mluví samo za sebe… Pohádka O rytířích Kulatého stolu a ukradeném Slunci – někdo ukradl Slunce. Země mrzne, lidé hladoví, zlo se vzmáhá. Rytíři Kulatého stolu marně pátrají po zloději… Nemá v tom prsty senilní čaroděj Merlin? Co dělá král Artuš? A co všechno s tím má společného Grónsko, lední medvěd a orlosup severní? Zábavný příběh ze staré Anglie z knížky Pohádky kejklíře Kiliána vám přečte autor Lukáš Jůza, Eliška Boušková a Míla Tichý. Vhodné pro školáky a všechny starší. A následovat budou Pohádky o dracích z celého světa – sebrali jsme pohádky o dracích z celého světa a v kvapíku místy až neuvěřitelném je čteme, říkáme, pohybem naznačíme, plyšáka i stín a efekt překvapivý – to vše asi použijeme… Eliška Boušková, Míla Tichý a Jakub Špalek.

Velkou zajímavostí je prostředí, ve kterém se vše odehrává, místo, kde sedí diváci spolu s herci – BAMBUSOVÝ STAN. Scénograf Karel Špindler k tomu říká: „Pokusili jsme se vytvořit intimní, zajímavý prostor s krásným prostředím. Výsledkem je originální obrovský stan, ve kterém sedí herci i diváci.“

Přijďte se spolu s herci přenést na čas do jiného světa, světa vzdáleného tomu všednímu, světa odpočinku, klidu a krásných básní. Přijďte do bambusového háje, oázy uprostřed všedního bytí.

Počet diváků je omezen, stejně tak i počet repríz, takže si neváhejte včas rezervovat své vstupenky.

Reprízy v tomto roce
15.5. DRACI NOCI & HOST od 13:30 (veřejná zkouška; bez hosta) a 20:00
16.5. DRACI NOCI & SPOL od 20:00
17.5. DRAČÍ DOUPĚ od 16:30
17.5. DRACI NOCI & SPOL od 20:00

www.divadlovceletne.cz

Novinky

Všechny novinky