KAŠPAŘI VYPUSTILI BAZÉN – ZAČALA NOVÁ SEZÓNA

19.9.2012

Kašpar již před sedmi lety začal hrát i o letních prázdninách a v této tradici pokračuje dodnes. Je tak tedy celkem obtížné určit, kdy zde sezóna začíná a končí. V Kašparu v tom ale mají jasno – sezóna končí vypuštěním rozmarného bazénu a zakončením tradičního zářijového open air festivalu ve Vlksicích. A hned den poté začíná sezóna nová – to se stalo tuto noc z neděle na pondělí…

Program letošního léta byl v Celetné pro Kašpary obzvlášť nabitý – reprízy Rozmarného léta a Rozmarného bonusu ke kterým se letos nově přidal i ROZMARNÝ KONCERT. Ten během jednoho večera představil kompletní písničkový repertoár z představení Rozmarné léto a Rozmarný bonus. Tuto novinku pak koncem srpna dovršilo vydání živého záznamu na CD nazvaném stejně – ROZMARNÝ KONCERT. Najdete na něm 18 písní v podání skromného lázeňského orchestru ORŠE (Orchestr Rozmarných Sólových Exhibicionistů) pod vedením Petra Maláska, autora veškerých melodií k “Rozmarným představením”.

Nechyběl samozřejmě tradiční výlet na oblíbenou open-air scénu hrad Kašperk a teď v září se pod širým nebem hrálo opět také ve Vlksicích.

Velkou prázdninovou událostí byla premiéra klasiky z nejklasičtější ROMEA A JULIE – inscenace zaujala razantní úpravou i hereckými výkony, v čele s Veronikou Kubařovou a Matoušem Rumlem.

Na první týden nové sezóny si v Kašparu nachystali právě reprízy svých posledních premiérovaných titulů – Rosencrantz a Guildenstern jsou mrtvi, Romeo a Julie, Zrada, Staré časy a již klasicky o víkendu pak Mikulášovy patálie.

Ale teď již k premiérám právě začínající nové sezóny – hned začátkem října (7.10. od 21:00) je nachystaná premiéra z textů průkopníka české beat-generation Václava Hraběte, nazvaná HLEDÁM TĚ V TOMTO MĚSTĚ s Janem Potměšilem. Druhou premiérou letošního podzimu bude česká premiéra hry současného irského autora Briana Friela LÉČITEL (18.10. od 19:30), která vzniká jako společný projekt divadelního spolku Kašpar, Činoherního studia Ústí nad Labem a Divadla Petra Bezruče z Ostravy. A na konec října je opět připraven velký taneční parket, kapela a zpívající Kašpaři – to vše pod již zažitým názvem TANCOVAČKA.

Dovolte jen připomenout, že veškeré novinky, důležitá upozornění, informace k představení, videoukázky a kompletní fotogalerii Kašparu naleznete na webových stránkách www.divadlovceletne.cz.

 

Program představení

VERNISÁŽ

10:30 | Kašpar | hrajeme v bytovém divadle ve Vodičkově ulici - veřejná zkouška DNES

AUDIENCE

19:30 | Kašpar | ZRUŠENO - hrajeme v bytovém divadle ve Vodičkově ulici DNES

ŽIVOT JE KRÁSNEJ

19:30 | Činoherní studio Ústí DNES

MRZÁK INISHMAANSKÝ

10:30 | Kašpar ČT 19.10.

KLEC

19:30 | Kašpar ČT 19.10.

VERNISÁŽ

10:30 | Kašpar | hrajeme v bytovém divadle ve Vodičkově ulici - veřejná zkouška PÁ 20.10.
plánovaná představení

Newsletter
100+11 = ?

Kontakty

Adresa:
Celetná 17
110 00 Praha 1

Tel.:
Mobil:
E-mail:
222 326 843
608 327 107

všechny kontakty

 


facebook