Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  KAŠPAR VE VLKSICÍCH 2017

  KAŠPAŘI NA VODNÍ TVRZI VLKSICE LETOS JIŽ PO DVANÁCTÉ

   

  Již dvanáctý open air festival divadelního spolku Kašpar v jihočeských Vlksicích dokazuje, že si získal mezi diváky opravdu velkou oblibu. VLKSICE KAŠPAR 2017 proběhnou letos ve dvou zářijových termínech, takže si již nyní rezervujte víkendy 2. a 3. září a 9. a 10. září 2017!

  Dramaturgie přehlídky je každý rok v podstatě obdobná – klasika, pohádky pro nejmenší a hudební zpestření. Ani letos se pražský divadelní spolek Kašpar neuchýlil ke zbytečným inovacím a vsadil na léty prověřený vzorec – první termín nabídne hudební večer a pohádku pro nejmenší a druhý termín bude ve znamení klasiky a představení pro děti a jejich rodiče.

  Na dvůr vlksické tvrze přijede i letos zájezdová verze Rozmarného léta nazvaná Rozmarný večer, ve kterém se představí známé scény a písně z Kašpařího letního speciálu Rozmarné léto a Rozmarné léto – bonus a také autorská pohádka pro nejmenší z pera Kašparů O políbeném drakovi, která si získala u diváků velkou oblibu již minulý rok.

  Poprvé se na vlksické tvrzi představí Višňový sad, tragikomedie o konci jedné éry a počátku nové, s Milenou Steinmasslovou v hlavní roli. V neděli odpoledne se mohou návštěvníci těšit i na osobitý humor party mladých chlapců v jedinečné dramatizaci světoznámých Mikulášových patálií, kde uvidí příběhy ze života malého Mikuláše a jeho povedených kamarádů Mikuláše, Vendelína, Celestýna, Augustýna, Albína a Viktorína.

  Žánrová pestrost programu a okouzlující prostředí středověké tvrze jistě přiláká mnoho diváků. Původně gotická vodní tvrz ve Vlksicích byla v první polovině šestnáctého století renesančně přestavěna a od sedmnáctého století tvrz sloužila jako sýpka a skladiště. V posledních letech je majitelem Jiřím Šamalíkem citlivě a s vkusem rekonstruována. Majitel se  rozhodl nabídnout tvrz ke kulturním účelům a přispět tak k oživení kulturního dění v regionu.

  Kde tvrz najdete
  Z Tábora směrem na Milevsko, po 20 km odbočit na Božetice a pokračovat rovně až do Vlksic. GPS: 49°28’51.08″N, 14°26’28.42″E

   

  Program

  So 2. 9.          20.15    Rozmarný večer
  Ne 3. 9.          14.30    O políbeném drakovi

  So 9. 9.            20.15    Višňový sad
  Ne 10.9.          14.30    Mikulášovy patálie

   

  Ceny vstupenek

  Rozmarný večer, Višňový sad 240 Kč / 150 Kč v předprodeji, 350 Kč / 220 Kč na místě
  O políbeném drakovi 150 Kč / 75 Kč v předprodeji, 220 Kč / 110 Kč na místě
  Mikulášovy patálie 200 Kč / 110 Kč v předprodeji / 290 Kč / 160 Kč na místě

   

  Novinky

  Všechny novinky