JIŘÍ WOHANKA

Vystudoval herectví na pražské DAMU. Za své velké štěstí považuje, že ho dva roky učil Rudolf Hrušínský. Po absolutoriu v roce 1972 nastoupil do Divadla Jaroslava Průchy na Kladně, kde strávil devatenáct let, během nichž odehrál pětaosmdesát rolí. Z Kladna pak přešel do pražského divadla Labyrint. Od roku 1996 spolupracuje s Divadlem v Dlouhé.

Herecký rejstřík Jiřího Wohanky má velké rozpětí, od romantických hrdinů, přes role komediální (na Kladně byly velmi populární inscenace her Osvobozeného divadla, v nichž s Otakarem Brouskem ml. vytvořil dvojici hlavních komiků, v Divadle v Dlouhé zazářil jako excentrický don Basilio v Lazebníkovi sevillském), až k postavám characterize. Jiří Wohanka mnohem raději hraje než zkouší: „Potřebuji diváky, pokud možno plné divadlo…“

Sportovní založení Jiřího Wohanky je všeobecně známé. Kromě jiného létá na ultralehkých strojích, motorových rogalech a na větroních. Bydlí na samotě v lese, v domě, který sám postavil.

Natočil na padesát televizních inscenací. Hrál zhruba ve stejném počtu českých filmů. Často se také objevuje v menších rolích v německých a anglických filmech. Jeho první větší filmovou rolí byl Jakub Míla v Babičce (režie A. Moskalyk), ale poprvé se ve filmu objevil s replikou znějící asi takto: „Co je vole?… Přece na půdě, vole!“ jako student ve Starcích na chmelu.

Jiřího Wohanku můžete vidět v představení Kašparu Opilí, Mrzák inishmaanský a Višňový sad

 

 

Program představení

ZABÍT DRAKA

19:30 | Divadlo Marianny Arzumanové DNES

TOO CLOSE TO THE SUN

19:30 | Teatr Novogo Fronta ST 27.9.

KONCERT – JAREK NOHAVICA

20:00 | | VYPRODÁNO ČT 28.9.

Žiju, aby žili

19:30 | Společnost Dr. Krásy PÁ 29.9.

MIKULÁŠOVY PRÁZDNINY

15:00 | Kašpar NE 1.10.

RŮŽE PRO ALGERNON

10:30 | Kašpar PO 2.10.
plánovaná představení

Newsletter
100+11 = ?

Kontakty

Adresa:
Celetná 17
110 00 Praha 1

Tel.:
Mobil:
E-mail:
222 326 843
608 327 107

všechny kontakty

 


facebook