Divadlo v Celetné Toggle

Miroslav Hanuš

Miroslav Hanuš

Pro hereckou dráhu se rozhodl bez předchozího varování uprostřed prvního ročníku Vysoké školy ekonomické, na níž z nedostatku jiného zájmu a na přání rodičů studoval obor vnitřní obchod.
Nepřijali ho, ale s ekonomikou byl stejně konec a po prázdninách se stal kulisákem v Divadle na Vinohradech, kde udělal rychlou kariéru, a druhé, tentokrát již úspěšné zkoušky na DAMU skládal jako jevištní mistr. Po absolutoriu DAMU nastoupil Miroslav Hanuš do kladenského divadla, společně s režisérkou Hanou Burešovou pak přešel do pražského Labyrintu a odtud do nově vzniklého Divadla v Dlouhé.
Miroslav Hanuš je podle vlastního vyjádření herec lehce staromódního typu s romanticko-skautskými ideály, které se projevují i v běžném životě potřebou vnášet spravedlnost do okolního dění a díky nimž například dohrál představení i s přeraženým předním zubem.
Vedle herectví se věnuje také režii (Středočeské divadlo Kladno, Městské divadlo Příbram, Divadlo J. K. Tyla Plzeň, Divadlo v Řeznické, Divadlo ABC a další), což zřejmě souvisí s jeho potřebou ovlivňovat celek (mimo divadlo by rád byl školníkem či kastelánem). Inscenuje zejména hudební komedie, k nimž má blízko i jako herec (kromě zpívání, tancování a stepování se postupně naučil vedle klavíru hrát na saxofon, bicí, kytaru, akordeon…) . Je též autorem řady písňových textů, básní a veršovánek.

Filmové role:
2008 – O život (mistr)
2007 – …a bude hůř (Adamec), Četnické humoresky 3 (Urbánek), ROMing (policista), tv divadelní hra Soudné sestry (sutor div. Her Mášrecht), Václav, Vratné lahve
2004 – 3 + 1 s Miroslavem Donutilem (povídka Houbařský pes z dílu Houbaři)
2003 – tv film Maryška (policista)
1986 – tv inscenace O rybáři a rybce (mladý rybář)

Dabing:
2006 – Past na žraloka

 

 

Vidět mě můžete v těchto představeních

Novinky

Všechny novinky