Divadlo v Celetné Toggle

Miloš Kopečný

Miloš Kopečný

Narodil se v Třebíči, vystudoval gymnázium a činoherní herectví na JAMU.
První angažmá získal ve Východočeském divadle v Pardubicích, kde hrál zejména komické a muzikálové role. V roce 1969 odešel do Divadla F. X. Šaldy v Liberci.

Z rolí: Vocilka v Tylově Strakonickém dudákovi, Don Juan v Molièrově Donu Juanovi či Higgins v Shawově Pygmaliónu.

V roce 1983 odešel do Činoherního studia v Ústí nad Labem, kde hrál mj. markýze Sada ve hře Petra Weisse Marat-Sade, Schwittera v Dürrenmattově Meteoru či starého Karamazova v Bratrech Karamazových.

V roce 1993 začal hostovat v pražském Divadle Labyrint (dnešní Švandovo divadlo na Smíchově), kde hrál např. Komtura v Grabbeho Donu Juanovi a Faustovi či starého Millera v Schillerových Úkladech a lásce.
Začal spolupracovat také s Divadlem pod Palmovkou, kam později nastoupil do angažmá.

Z rolí: Polonius v Shakespearově Tragické historii Hamleta, dánského prince, Puntila v Brechtově Panu Puntilovi a jeho služebníku Mattim, Král v Calderónově Život je sen, Teirésius v Sofoklově Oidipu vladaři, Cherea v Camusově Caligulovi, Aaronow v Mametových Konkurentech, Ragueneau v Rostandově Cyranovi z Bergeracu, lord Cecil v Boltově Ať žije královna! nebo Cheswick ve Wasermanově Přeletu nad kukaččím hnízdem.

Hostuje v Divadle v Dlouhé (Verchovenský v Dostojevského Běsech, Sardelli v Pratchettově a Briggsově Maškarádě) a divadelním spolku Kašpar.

Významnou roli hrál také v televizní inscenaci Andělský smích a ve filmu Bony a klid.

Vidět mě můžete v těchto představeních

Novinky

Všechny novinky