Divadlo v Celetné Toggle

Jan Jankovský

Jan Jankovský

Čtyři roky studoval na pražské Státní konzervatoři hudebně-dramatický obor v ročníku vedeném Ivanem Řezáčem a Petrou Špalkovou, poté působil jako herec na volné noze.

Hostoval například v Městských divadlech pražských v Divadle ABC v inscenaci Veselé paničky windsorské, v Divadle na Zábradlí v inscenaci Strýček Váňa, v letním projektu Sen noci svatojánské v Divadle v Celetné nebo v inscenaci Jak se vám líbí na Letních shakespearovských slavnostech.
V roce 2005 přijal nabídku stálého angažmá v Činoherním studiu.

Jako host se objevuje ve Švandově divadle v Praze, kde hrál v Lebce z Connemary Martina Glasera, v Ženě z dřívějška Michala Langa a v roce 2011 zde nazkoušel s Davidem Hrbkem postavu Rickieho v inscenaci Román pro ženy.

Natočil několik rozhlasových inscenací, zejména s režisérkou Natálií Deákovou. Jan Jankovský získává zkušenosti i před kamerou. Do současnosti se objevil napřiklad ve filmech Alois Nebel, Napola, Protektor, Pouta, Rekvalifi kace či Tajná olympiáda nebo v krátkém filmu Jana Šantrocha Kytka. Hraje také v televizních seriálech, např. Expozitura.

Kreslí komiksové stripy a je jedním ze zakládajících členů kapely Gambrz reprs.

 

Honzu Jankovského můžete vidět v představení Kašparu Cyrano.

 

Vidět mě můžete v těchto představeních

Novinky

Všechny novinky