Divadlo v Celetné Toggle

Jakub Špalek

Jakub Špalek

Je nejenom hercem, ale také divadelním režisérem a producentem.

Své první herecké zkušenosti sbíral už od deseti let v Dětském studiu Divadla Na provázku a samozřejmě se pohyboval i v ochotnickém divadle. Vystudoval gymnázium s matematicko-fyzikálním zaměřením – na konzervatoř se ale nepřihlásil údajně z toho důvodu, že tehdejší pověst brněnské konzervatoře nebyla příliš valná. Přihlásil se tedy až na DAMU, byl přijat a školu úspěšně dokončil.

Na počátku 90. let založil s několika dalšími herci – přáteli, mezi které patří např. Jan Potměšil, divadelní spolek Kašpar. Od roku 1994 je ředitelem Divadla v Celetné, který je domovskou scénou i spolku Kašpar.

Na filmovém plátně se prvně objevil v rodinné komedii DO ZUBŮ A DO SRDÍČKA (1985). Jeho nejúspěšnější role je postava číšníka Edy v muzikálu Jana Hřebejka ŠAKALÍ LÉTA (1993), kterou se dostal do povědomí široké veřejnosti. Na televizních obrazovkách jsme ho mohli zahlédnout jak v pohádkách, tak v seriálech – např. NA LAVICI OBŽALOVANÝCH JUSTICE. Nyní se filmu vůbec nevěnuje, jak sám uvádí, má mnoho práce na divadle. Jeho životní i profesní příběh zachytila režisérka a dokumentaristka Helena Třešťíková v dokumentu KAŠPAR (1993) a v časosběrných filmech DESET LET V ŽIVOTĚ MLADÉHO MUŽE (1999) a ŽIVOT S KAŠPAREM (2013).

Vidět mě můžete v těchto představeních

Novinky

Všechny novinky