Divadlo v Celetné Toggle

Barbara Lukešová

Barbara Lukešová

Webové stránky Báry Lukešové

Absolvovala státní Konzervatoř v Praze, jejími kantory byly např. Jiří Vala, Vladimír Ráž, Klára Jerneková, Blanka Bohdanová či Václav Postránecký. Po škole nastoupila do angažmá v Divadle F. X. Šaldy v Liberci, poté přijala angažmá v divadle Rokoko /1994-2001/. Současně v témže období zkouší a hraje v Divadle v Celetné. Účinkovala v inscenacích Divadla Rubín, Národního divadla, Městských divadel pražských, Divadla Komedie a Divadla v Řeznické.

Film Brucio nel vento(It),kde ztvárnila hlavní ženskou roli,získal 5 ocenění a 16 nominací.V roce 2002 byl vybrán do hlavní soutěže Berlinale a režisér filmu Silvio Soldini v nominaci na Zlatého medvěda.

Za roli “A” v inscenaci Terminus v režii Marka Němce byla v anketě kritiků na předních místech v nominacích na cenu Alfreda Radoka za ženský herecký výkon roku 2013.

 

Filmografie / Vojtěch řečený sirotek (režie Z. Tyc), Žiletky (režie Z. Tyc), Agáta (režie D. Krameš), Brucio nel vento (režie S. Soldini – Itálie/Francie), Grimm brothers – (režie T. Gilliam), Child 44 (režie D. Espinosa), Občanská naděje (režie D. Vigner)

TV / Dobrodružství kriminalistiky, Franz a Felice, seriál Muž v pozadí, Motel Anathema, Jsi krásná, Ordinace v růžové zahradě, Soukromé pasti, Ulice, Cesty domů, Já Mattoni, Doktor Martin, Život a doba soudce A. K., Dabing street, seriál Charles II pro BBC a v posledním filmu J. Krejčíka Peníze.

Vidět mě můžete v těchto představeních

Novinky

Všechny novinky