BURANTEATR

BURANTEATR se zrodil někdy v létě 2003 v hlavách dvojice studentů Divadelní fakulty JAMU Zetela a Jana Šotkovského – z potřeby realizovat své představy o divadelním provozu mimo existující divadla. Zakladatelé se tehdy nepovažovali za žádné revolucionáře nebo výlučné umělce – byli přesvědčeni, že hlavní povinností divadla je bavit a zaujmout diváka, ať dramaty, či komediemi, ať naléhavým tématem, nečekanou formou nebo „jen“ suverénním řemeslem.

Skupina se usídlila v Olomouci pod názvem Tramtarie. Uvedla zde od září do prosince 2004 pětici původních premiéra a začala učit obezřetné Hanáky navštěvovat podezřele působící budovu bývalého operetního divadla. Přes mimořádnou vůli všech zúčastněných se zběsilý nápad rozjet každodenní divadelní provoz s prakticky nulovým rozpočtem ukázal jako neschopný pokračování ve chvíli, kdy olomoucký magistrát nejevil ochotu vznikající divadlo podpořit sumou větší než symbolickou. Na počátku roku 2005 se tak takřka všichni členové Tramtarie přesouvají zpět do Brna.

Ani v Brně se osud souboru nevyvíjí bez komplikací. Někteří z členů souboru prožijí nedlouhou a neúspěšnou epizodu v HaDivadle, kterou naštěstí již zahladil milosrdný čas. Po strávení kocoviny z prohraného konkursu na vedení tohoto stánku múz se jako fénix z popela Tramtarie rodí nové divadlo – BURANTEATR. Není nazváno podle vidláka a křupana, jak se obecně myslí, ale silného stepního větru, vanoucího si bez ohledu na okolí – název měl korespondovat s vůlí dělat věci po svém, ať si kdokoli cokoli říká.

Více na Buranteatr

 

Program představení

ZABÍT DRAKA

19:30 | Divadlo Marianny Arzumanové DNES

TOO CLOSE TO THE SUN

19:30 | Teatr Novogo Fronta ST 27.9.

KONCERT – JAREK NOHAVICA

20:00 | | VYPRODÁNO ČT 28.9.

Žiju, aby žili

19:30 | Společnost Dr. Krásy PÁ 29.9.

MIKULÁŠOVY PRÁZDNINY

15:00 | Kašpar NE 1.10.

RŮŽE PRO ALGERNON

10:30 | Kašpar PO 2.10.
plánovaná představení

Newsletter
100+11 = ?

Kontakty

Adresa:
Celetná 17
110 00 Praha 1

Tel.:
Mobil:
E-mail:
222 326 843
608 327 107

všechny kontakty

 


facebook